Highest standard classic car restoration

SK EN

1935 Lincoln Model K LeBaron

ikonka.png

Nádherný kabriolet Lincoln model K, s motorom V12, s karosériou LeBaron. Vozidlo privezené na objednávku z USA. Auto prešlo kompletnou renováciou do poslednej skrutky. Prečítajte si jeho príbeh


 

Rok výroby: 1935
Výrobca: Lincoln
Model: K
Typ: Convertible Roadster
Karoséria: LeBaron
Motor: V12
Objem motora: 6784 cm³   (414 cu in)
Max. výkon motora pri ot.: 150 k @ 3800 ot./min
Vŕtanie: 80 mm
Zdvih: 114 mm
Hmotnoť: 2467 kg
Dĺžka: 5450 mm
Šírka: 1900 mm
Prevodovka: Manuálna (3 stupne)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model K prišiel na trh počas Veľkej hospodárskej krízy, napriek tomu si šéf koncernu Ford veril, že tento najprestížnejší model značky si nájde svojich zákazníkov. Marketing mieril na "sofistikovaného motoristu, ktorý neuznáva kompromisy a s veľkou pravdepodobnosťou už vlasntil 10 či viac Lincolnov". Tomu zodpovedala aj cena (4500 dolárov), za ktorú sa dalo kúpiť 10 malých chevroletov.

Vozidlo bolo v pôvodnom stave, počas jeho života sa robili len drobné opravy, takže nikdy nebolo renovované. Motor na našu radosť naštartoval a jeho životaschopnosť nás milo prekvapila. Auto je kompletné, zničená bola iba mierka stavu paliva.

Auto prešlo kompletnou renováciou, pričom nezostala nedotknutá jedna jediná skrutka. Motor prešiel kompletnou generálnou opravou, rovnako ako karoséria a podvozok. Na vozidle bolo zachovaných 99% dielov, aby bola zachovaná jeho autentickosť.

 

Viac o renovácii čítajte v blogu